ANNE SÜTÜNÜ ARTTIRMAK İÇİN

2 gün önce
ANNE SÜTÜNÜ ARTTIRMAK İÇİN ...

Ah biz annelerin sıkıntıları ta hamilelikten başlıyor ve doğum sonrası bir sıkıntı daha.Eyvah sütüm yok!-Sütüm az..
Özellikle son yıllarda bunları daha çok duyar olduk. Bunu günlük yaşamda artan sıkıntılara, yaşamın zorlaştığına ve hormonlu organik olmayan yediğimiz gıdalara bağlıyorum. Stres her şeyin olduğu gibi Anne sütünün de düşmanı.. Lütfen uzak durmaya çalışın..
Doğumunuzu yaptınız, her şey harika hayatınızın mucizesi kollarınızda.. Ama bir sorun var:Süt gelmiyor!

Sakın stres olmayın özellikle sezeryan doğumlarda beyin doğumu algılayamadığı için süt göğüslere inmeyebiliyor.Hastane çantanıza göğüsleriniz için havlular koyun ve devamlı sıcak suyla ıslatıp göğüslerinize koyun. Doğumdan bir kaç gün önceden sıvı alımınızı muhakkak arttırın. İlk 3-4 gün gelmemesi olağandır, korkmayın.

73 gün sütüm çok azdı ek gıdayla beslendi bebeğim. 73. gün Ürdün'lü bir çocuk doktoruna gittim, ağlamaklıydım.Bana böyle az emerse bi kaç haftaya bebeğimin emmeyi tamamen bırakabileceğini söyledi.Oysa her şeyi denemiştim.İncir kürü, kompostolar, bulgur pilavı,soğan,malt içecekleri,süt arttırıcı çaylar vs. Hiçbiri bir işe yaramadı.Muhakkak faydaları vardır, ama destekleyici olarak.Tek başına asla sütü arttıramıyorlar.

Sütü olmayan anneler lütfen bunu kesinlikle yapın. Bana dua ediceksiniz :)

Çok su içmenin yararı hep söylenir.Ama nasıl?

Doktorum dediklerini birebir yazıyorum:'Her gün istisnasız 4 litre su içeceksin, her emzirmeden sonra 3 büyük bardak olmak üzere.Stresten uzak ve kaliteli besleneceksin.'

Evet anahtar kelime buydu çok çok çok daha fazla su içmeliydim her emzirmeden sonra özellikle.

Denedim..

Ve bebeğim 73 günlükken bir mucize yaşadım sütüm o kadar arttı ki inanılmazdı.. Bluzlerim fazla sütten sırılsıklam oluyordu ve bu inanılmaz hoşuma gidiyordu.Şaka gibi!

Ve göğüs ucu yaraları; bu da büyük ve acı veren bir sorundur. Onarıcı kremleri doğumdan çok önce sürmeye başlamak şarttır.Yara çıktıktan sonra çok da kar etmiyor açıkçası.Eğer bir öneri isterseniz, Baby Angel'i öneririm.

Bebeğinizin emiş şekli ve duruşunuz da önemlidir. Dik durun,Elinizi C şekli yaparak ğöğsünüzü tutun asla sıkmayın bu çatlaklar oluşmasına ve süt bezlerinin zedelenmesine neden olabilir.Ve bebeğiniz göğsünüzün kahverengi kısmının büyük bölümünü ağzına almalıdır.

Olmayan göğüs uçları için ise bebek malzemeleri satan büyük mağazalarda meme ucu çıkarmak için aparatlar var. Eğer işe yaramazlarsa muhakkak süt sağma makinesi ile çekin.Emzirmeye başlamadan ucu varmış gibi göğüs ucunuzu bebeğin ağzına verin. O kadar kuvvetli emiyorlar ki..Sabredin zamanla, emzirdikçe, süt sağdıkça ucu çıkacaktır.

Hassas bir konu, yardımcı olmayı dilerim :) 

Sevgiler

15 soruda anne sütünün önemi ...

Galeriler

2014 Anne abiye elbise modelleri ...

Galeriler

40 yaşından sonra anne olan ünlüler ...

Galeriler

61 yaşındaki Kerr- Anne Kennerley'den dekolte şovu! ...

Galeriler

8 Bebeğin Katili Anne ...

Galeriler

Anne sütünü artıran 6 öneri ...

Galeriler

Anne Sütünü Arttırmak İçin Bunları Yapın! ...

Galeriler

Anne sütünü olumsuz etkileyen faktörler ...

Galeriler

Anne Sütünü Arttırmak İçin Bunları Yapın! ...

Galeriler

FORMUNUZU HIZLA ARTTIRMAK İÇİN 10 YOL ...

Galeriler

Yaşam kalitesini arttırmak ve uzun yaşamak için... ...

Galeriler

Yorumlar (0)

Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 3 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook